Ana səhifə İdman |
Bu gün UEFA Avropa liqasında qrup oyunlarının V turu çərçivəsində görüşlər keçirilib.
"Axar.az" xəbər verir ki, Türkiyə təmsilçisi "Trabzonspor" öz meydanında Kipr təmsilçisi "Apollon Limasol"u qəbul edib. "Trabzonspor" qrup liderliyini davam etdirmək üçün "Appolon Limasol" üzərində qələbə qazanmağa çalışıb ki, bunun da öhdəsindən layiqincə gəlib. Bu nəticələrdən sonra "Trabzonspor" növbəti mərhələyə adını yazdıran 16 komandadan biri olub.
Bu qrupun digər qarşılaşması Polşada yerli Leqiya komandasıyla İtaliya təmsilçisi "Latsiyo" arasında baş tutub. "Latsiyo" Polşa səfərindən qələbəylə ayrılıb.
"Axar.az" "Trabzonspor" qarşılaşmasını canlı olaraq təqdim edib.
Günün digər qarşlaşmalarında qeydə alınan nəticələr bunlardır:
21:00. "Kuban" (Rusiya) 4-0 "Sent Qallen"
(İsveçrə)
00:05. "Suonsi" (İngiltərə) 0- 1 "Valensiya"
(İspaniya)
00:05. "Çernomorets" (Ukrayna) 2-1 "Dinamo"
(Xorvatiya)
00:05. "Ludoqorets" (Bolqarısran) 2-0 PSV
(Hollandiya)
00:05. "Elfsborq" (İsveç) 0-1 "Zalsburq"
(Avstriya)
00:05. "Esbyerq" (Danimarka) 2-1 "Standard"
(Belçika)
21:00. "Rubin" (Rusiya) 1-1 "Maribor"
(Sloveniya)
00:05."Uiqan" (İngiltərə) 1-2 "Zulte Varegem"
(Belçika)
00:05. "Dnepr" (Ukrayna) 4-1 "Panduri"
(Rumıniya
00:05. "Pakuş Ferreyra" (Portuqaliya) - "Fiorentina"
(İtaliya)
00:05. APOEL (Kipr) 0-0 Makkabi" (Təl-Əviv,
İsrail)
00:05. "Bordo" (Fransa) 0-1 "Ayntraxt" (Frankfurt,
Almaniya)
22:00. "Rapid" (Avstriya) 2-1 "Tyun"
(İsveçrə)
22:00. "Genk" (Belçika) 3-1 "Dinamo" (Ukrayna)
22:00. "Sevilya" (İspaniya) 1-1 "Eştoril"
(Portuqaliya)
22:00."Liberets" (Çexiya) 1-2 "Frayburq"
(Almaniya)
22:00. "Riyeka" (Xorvatiya) 0-0 Gimaraynş"
(Portuqaliya)
22:00. "Lion" (Fransa) 1-0 "Betis" (İspaniya)
22:00. "Legiya" (Polşa) 0-2 "Latsio"
(İtaliya)
22:00. "Trabzonspor" (Türkiyə) 4-2 "Apollon"
(Kipr)
22:00. "Tromse" (Norveç) 0-2 "Tottenhem"
(İngiltərə)
21:00. "Anji" (Rusiya) 1-1 "Şerif" (Moldova)
22:00. "Alkmaar" (Hollandiya) 2-0 "Makkabi" (Hayfa,
İsrail)
19:00. "Şaxtyor" (Qazaxıstan) 0-2 PAOK
(Yunanıstan)
Bu nəticələrdən sonra, "Ludoqorets", "Zalsburq", "Esbyerq", "Rubin" , "Fiorentina", "Dnepr", "Ayntraxt", "Genk", "Liyon", "Trabzonspor", "Latsiyo", "Totenxem", "PAOK", "Alkmar" klubları növbəti mərhələyə yüksəliblər.
Tarix
2013.11.29 / 08:30
|
Müəllif
Pərviz Həsənov
|