Azərbaycanlı iqtisadçı Ştanymayerlə görüşəcək
İqtisadçı alim Vüqar Bayramov bu gün Bakıda səfərdə olan Almaniyanın Xarici İşlər naziri Frank Valter Ştaynmayerlə görüşəcək.
Axar.az xəbər verir ki, görüşdə regional məsələlərlə yanaşı, neftin dünya bazar qiyməti aşağı düşəndən sonra Azəbaycan, eləcə də region ölkələrinin iqtisadiyyatındakı dəyişikliklər, beynəlxalq yük daşınmalar, enerji sahəsində həyata keçirilən layihələr barədə fikir mübadiləsi aparılacaq.
Həmçinin regional münaqişələrin iqtisadi tərəfləri də müzakirə mövzusu olacaq. Şam yeməyində biznes və bank sektorunu təmsil etməklə 5 nümayəndənin iştirakı nəzərdə tutulur. İqtisadi məsələlərini müzakirəsinin Vüqar Bayramovla aparılacaq görüşdə regional iqtisadi proseslərə də diqqət ayrılacaq.
Qeyd edək ki, Almaniyanın Xarici İşlər naziri, ATƏT-in fəaliyyətdə olan sədri Frank Valter Ştaynmayer Bakıda rəsmi səfərdədir.