Bu dəqiqələrdə Bakı–Qazax yolunun 40-cı kilometrində, Səngəçal terminalı yaxınlığında bir nəfərin ölümü ilə nəticələnən yol qəza hadisəsi baş verib.
Şahidlərin "Axar.az"a verdiyi məlumata görə, yol qəza hadisəsi nəticəsində Kapital Bankın valyuta daşıyan inkassatoru qəzaya uğrayıb, ilkin məlumata görə, sürücüsü hadisə yerində keçinib.
Baş Dövlət Yol Polisindən hadisəni təsdiqləyərək bildirdilər ki, qəza yeni baş verdiyindən, xırdalıqlar haqqında hələlik məlumat verə bilmirlər.
"Kapital Bank" ASC bu gün səhər saatlarında Bakı-Qazax avtomobil yolunun Səngəçal qəsəbəsindən keçən hissəsində Bankın inkassator maşınının qəzaya uğraması xəbəri ilə bağlı rəsmi açıqlama yayıb.
Bankın mətbuat xidmətindən APA-ya verilən məlumata görə, qəza zamanı həlak olan şəxs kassir, yaralananlardan biri inkassator, digəri isə sürücü-inkassatordur. Yaralılar Musa Nağıyev adına Təcili Tibbi Yardım Xəstəxanasına yerləşdirilib.
Bankın açıqlamasında bildirilir ki, Biləsuvar rayonuna gedərkən qəzaya uğramış maşındakı vəsaitlərin mühafizəsi üçün əraziyə dərhal başqa inkassator maşını göndərilib və təhlükəsizlik tədbirləri tam təmin olunub.