Azərbaycan Dünya Musiqi Festivalında
Ölkəmiz Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə oktyabrın 22-26-sı tarixlərində İspaniyanın Qalisiya vilayətinin Santiaqo de Kompostela şəhərində keçiriləcək 20-ci Uomeks (Womex) Dünya Musiqi Festivalında təmsil olunacaq.
Axar.az xəbər verir ki, bu il keçiriləcək Uomeks (Womex) festivalında Azərbaycanın təmsil olunması məqsədilə Azərbaycan guşəsinin yaradılması, milli musiqi alətlərinin sərgilənməsi, müvafiq çap-reklam məhsullarının qonaqlara paylanması və oktyabrın 23-də Elçin Şirinovun rəhbərliyi ilə caz qrupunun konsert proqramı ilə çıxışı nəzərdə tutulur.
Tədbirlə bağlı nazirliyin nümayəndə heyəti oktyabr 20-də İspaniyaya ezam edilib.
Xatırladaq ki, qeyd edilən tədbir dünya musiqi sənayesinin böyük musiqi ticarət yarmarkasıdır. Burada peşəkar musiqi sənətinin son nailiyyətləri nümayiş olunur. 1994-cü ildən indiyə qədər bu musiqi sərgisində Azərbaycanı Baba Mahmudoğlu, Zabit Namizadə, Qoçaq Əsgərov, Mənsum İbrahimov kimi musiqiçilərimiz təmsil ediblər.