Azərbaycanlı gənc “milli feysbuk” yaratdı – “Azeluk”
Azərbaycanlı gənc milli sosial şəbəkəni istifadəyə verib, artıq bir saatdır ki, www.azelook.com ünvanlı şəbəkə aktivləşib.
Bu barədə "Azeluk"un yaradıcısı olduğunu iddia edən vebmaster Şəhriyar Əlizadə "Axar.az"a məlumat verdi.
Onun sözlərinə görə, uzun müddət idi ki, bu layihə üzərində işləyirdi və nəhayət, bu gün başa çatdı: "Cəmi bir saatdır istifadəyə vermişik, artıq 50-dən çox üzvümüz var. Bir ay müddətində 100 min olmağı hədəf seçmişik. İnşallah ki, istəyimizə nail olacağıq".
Ş.Əlizadə təkbaşına, amma həm də dostlarının dəstəyindən yararlanmaqla həyata keçirdiyi bu layihənin üstünlüklərindən də danışdı: "Azeluk daha sürətli, daha çevikdir, həm də istifadəsi asandır. Ən əsası isə milli şəbəkəmizdir".
ABŞ-ın internet inhisarından qurtulmaq üçün bütün dünya dövlətlərində bir gəlişmə olduğunu diqqətə çatdıran Ş.Əlizadə bu sosial şəbəkənin böyüyərək regionu, daha sonra isə dünyanı əhatələməsini arzulayır: "Ümid edirəm ki, iş adamları buna maliyyə ayıracaqlar. Artıq ilkin təkliflər də var. Yaxın günlərdə daha geniş tərkibdə fəaliyyət göstərəcəyimizə inanıram".