ARDNŞ: Bu qanunsuz evlər sökülməyəcək
"Layihə çərçivəsində bəzi tikililər tanına bilər".
Axar.az xəbər verir ki, bu sözləri ARDNŞ-in Hüquq İdarəsinin rəisi Eldar Orucov qanunsuz tikililərlə bağlı sualları cavablandırarkən deyib. Şirkət rəsmisinin sözlərinə görə, tikililərin sayının artmaması şərtilə proses leqallaşa bilər:
"Mədən ərazilərində bəzi tikililər var ki, onlara hüquqi status verilə bilər. Lakin tikililərin sayının artmaması və mülkiyyət hüququ verilməməsi şərtilə bu proses reallaşa bilər. Çünki bu ərazilərdə tikililər sökülsə belə, orada quyuların istismarı sərf etmir. Bu səbəbdən layihə üzərində iş gedir. Layihə gerçəkləşərsə, ARDNŞ-in nəzdində olan bəzi qanunsuz tikililər tanınacaq. Amma bəzi ərazilər var ki, orada quyuları belə təmir edə bilmirik. Layihə bu ərazilərə şamil olunmayacaq".
Zəbt olunmuş torpaqlarla bağlı məhkəmə müraciətlərinə toxunan E.Orucov sakinlərin SOCAR-ı yox, bələdiyyələri məhkəməyə verməli olduğunu deyib:
"Şirkət nəzdində olan torpaqlarda tikinti aparan sakinlər bizi məhkəməyə verir. Onlarda belə bir fikir formalaşıb ki, məhkəmə yolu ilə SOCAR kompensasiya ödəyəcək. bələdiyyələr isə məhkəməyə verilmir".